LIVE SCORES

LIVE SCORES

TIME HOME AWAY Info
africaAfrica: African Nations Championship - Qualificati
14:00
Namibia
-
Madagascar
14:00
Rwanda
-
Ethiopia
14:00
Uganda
-
Burundi
14:00
Zambia
-
Eswatini
20:00
Morocco
-
Algeria
16:00
Nigeria
-
Togo
albaniaAlbania: Superliga
13:00
Luftetari Gjirokastra
-
Bylis
16:00
KF Tirana
-
Laci
16:00
Skenderbeu
-
Kukesi
16:00
Vllaznia
-
Partizani
argentinaArgentina: Primera B Metropolitana - Apertura
17:10
Acassuso
-
UAI Urquiza
19:30
Colegiales
-
Defensores Unidos
19:30
Argentino de Quilmes
-
Talleres (R.E)
argentinaArgentina: Primera C Metropolitana - Apertura
16:00
Midland
-
Excursionistas
19:30
Central Cordoba
-
San Martin Burzaco
argentinaArgentina: Primera D Metropolitana
15:00
Liniers
-
Puerto Nuevo
16:00
Def. de Cambaceres
-
CSR Espanol
19:30
Deportivo Muniz
-
Argentino de Rosario
argentinaArgentina: Primera Nacional
19:30
Nueva Chicago
-
Alvarado
21:10
Estudiantes Rio Cuarto
-
Belgrano
argentinaArgentina: Superliga
FT
Boca Juniors
0 - 1
Racing Club
17:15
Banfield
-
Atl. Tucuman
19:30
Independiente
-
Argentinos Jrs
21:45
Patronato
-
Newells Old Boys
armeniaArmenia: Premier League
12:00
Shirak Gyumri
-
Ararat Yerevan
australiaAustralia: A-League
07:00
Western United
-
Perth Glory
09:30
Central Coast Mariners
-
Newcastle Jets
austriaAustria: 2. Liga
13:30
Liefering
-
Ried
15:00
Dornbirn
-
FC Juniors
austriaAustria: Regionalliga West - Tyrol
15:30
Kitzbuhel
-
Kufstein
14:00
USK Anif
-
Bischofshofen
15:00
A. Salzburg
-
Grodig
13:00
Dornbirner S.
-
Rothis
15:00
Hohenems
-
Bregenz
15:00
Langenegg
-
A. Lustenau
16:00
Lauterach
-
RW Rankweil
austriaAustria: Tipico Bundesliga
16:00
Altach
-
Admira
16:00
LASK Linz
-
Mattersburg
16:00
Sturm Graz
-
Salzburg
belarusBelarus: Vysshaya Liga
12:00
Slavia Mozyr
-
Neman
14:00
BATE
-
FC Gomel
16:00
Din. Minsk
-
Vitebsk
Awarded
FC Minsk
3 - 0
Torpedo Minsk
belgiumBelgium: Jupiler League
17:00
St. Liege
-
Genk
19:00
Kortrijk
-
Waregem
19:00
Oostende
-
Eupen
19:30
Gent
-
Waasland-Beveren
belgiumBelgium: Proximus League
16:00
KSV Roeselare
-
St. Gilloise
19:30
Beerschot VA
-
Virton
boliviaBolivia: Division Profesional - Clausura
FT
Nacional Potosi
1 - 1
San Jose
FT
Oriente Petrolero
1 - 1
Always Ready
20:00
The Strongest
-
Aurora
22:15
Sport Boys
-
Blooming
bosnia_and_herzegovinaBosnia And Herzegovina: Premier League
14:00
Tuzla City
-
Radnik Bijeljina
14:00
Velez Mostar
-
Zrinjski
14:00
Zvijezda 09
-
Borac Banja Luka
17:00
Zeljeznicar
-
Mladost DK
brazilBrazil: Serie A
21:00
Fortaleza
-
Gremio
23:00
Corinthians
-
Cruzeiro
brazilBrazil: Serie B
FT
Vitoria
0 - 1
Londrina
20:30
Oeste
-
America MG
20:30
Ponte Preta
-
Bragantino
20:30
Vila Nova FC
-
Coritiba
23:00
Operario
-
Sao Bento
23:00
Parana
-
Figueirense
bulgariaBulgaria: Parva Liga
15:30
Botev Plovdiv
-
Ludogorets
18:00
Levski Sofia
-
Arda
bulgariaBulgaria: Vtora Liga
14:00
Kariana Erden
-
CSKA 1948 Sofia
14:00
Lok. Gorna
-
Montana
14:00
Strumska Slava
-
Spartak
15:30
Litex Lovech
-
Botev Galabovo
15:30
Neftochimic Burgas
-
Hebar
16:00
Pirin Blagoevgrad
-
Pomorie
canadaCanada: Canadian Premier League - Fall Season
18:30
York 9
-
HFX Wanderers
21:00
Cavalry
-
Edmonton
23:30
Pacific FC
-
Valour
canadaCanada: Csl - Play Offs
21:00
Scarborough B.
-
Kingsman
chileChile: Primera B
FT
Nublense
2 - 0
D. Puerto Montt
19:00
La Serena
-
San Felipe
20:00
Magallanes
-
Cobreloa
20:00
Rangers
-
S. Wanderers
21:00
Melipilla
-
Copiapo
23:00
CD Santa Cruz
-
Valdivia
23:00
San Luis
-
S. Morning
chileChile: Primera Division
16:30
Palestino
-
U. Espanola
21:30
A. Italiano
-
Cobresal
chinaChina: Jia League
08:30
Beijing EG
-
Qingdao Huanghai
12:30
Liaoning
-
Guangdong Tigers
08:30
Nei Mongol
-
Shanghai Shenxin
09:00
Sichuan Annapurna
-
Xinjiang Tianshan
12:30
Shijiazhuang
-
Guizhou Zhicheng
12:30
Zhejiang Greentown
-
Nantong Zhiyun
08:30
Qingdao Huanghai
-
Beijing EG
12:30
Meizhou Hakka
-
Heilongjiang Lava
chinaChina: Super League
10:30
Guangzhou RandF
-
Shandong Luneng
12:35
Beijing Guoan
-
Shanghai SIPG
colombiaColombia: Liga Aguila - Clausura
FT
Envigado
0 - 0
La Equidad
FT
Bucaramanga
4 - 0
Jaguares de Cordoba
20:00
Patriotas
-
Dep. Pasto
22:00
Once Caldas
-
Huila
23:00
America De Cali
-
Atl. Nacional
colombiaColombia: Torneo Aguila - Clausura - Quadrangular
FT
Cortulua
1 - 0
Quindio
FT
Pereira
1 - 1
Tigres
croatiaCroatia: 1. Hnl
14:00
Varazdin
-
Istra 1961
16:30
Slaven Belupo
-
Rijeka
croatiaCroatia: 2. Hnl
12:00
Orijent
-
Rudes
14:00
Cibalia
-
Osijek 2
14:00
Solin
-
Dubrava
cyprusCyprus: First Division
16:30
APOEL
-
Doxa
18:00
Achnas
-
Apollon
czechCzech Republic: 1. Liga
13:30
Liberec
-
Jablonec
15:30
Sigma Olomouc
-
Ceske Budejovice
15:30
Zlin
-
Mlada Boleslav
18:00
Slavia Prague
-
Pribram
czechCzech Republic: Cfl - Group A
09:00
Pribram B
-
Vltavin
09:15
Benesov
-
Plzen B
09:15
Motorlet Prague
-
Admira Prague
10:00
Stechovice
-
Slavia Prague B
09:15
Jablonec B
-
Zivanice
14:30
Usti nad Orlici
-
Hradec Kralove B
14:30
Velvary
-
Brozany
czechCzech Republic: Division 2
09:15
FK Pardubice
-
Trinec
09:15
Sokolov
-
Lisen
09:15
Vysehrad
-
Jihlava
13:30
Prostejov
-
Zizkov
denmarkDenmark: 1st Division
15:15
Vejle
-
Kolding IF
dominican_republicDominican Republic: Ldf - Clausura - Play Offs
21:00
Atlantico
-
Cibao
dr_congoDr Congo: Ligue 1
15:30
Bukavu Dawa
-
RCK
15:30
Sanga Balende
-
Nyuki
equadorEcuador: Liga Pro
FT
Olmedo
0 - 0
U. Catolica
19:00
Ind. del Valle
-
Aucas
21:15
Guayaquil City
-
EL Nacional
23:30
Macara
-
Dep. Cuenca
equadorEcuador: Serie B
16:30
Manta
-
Clan Juvenil
22:00
Gualaceo
-
Atl. Porteno
22:00
LDU Portoviejo
-
Santo Domingo
egyptEgypt: Premier League
Postp.
Al Ahly
-
Zamalek
19:00
Zamalek
-
Arab Contractors
englandEngland: Championship
12:30
Blackburn
-
Huddersfield
15:00
Barnsley
-
Swansea
15:00
Brentford
-
Millwall
15:00
Charlton
-
Derby
15:00
Hull
-
QPR
15:00
Leeds
-
Birmingham
15:00
Luton
-
Bristol City
15:00
Middlesbrough
-
West Brom
15:00
Reading
-
Preston
15:00
Stoke
-
Fulham
englandEngland: Fa Cup - Qualification
12:30
Potters Bar
-
Barnet
13:00
Chesterfield
-
Wrexham
15:00
AFC Fylde
-
Peterborough Sports
15:00
Barrow
-
Solihull Moors
15:00
Bowers and Pitsea
-
Chichester
15:00
Bromley
-
Aldershot
15:00
Carshalton
-
Dag and Red
15:00
Chorley
-
Spennymoor
15:00
Dartford
-
Kingstonian
15:00
Ebbsfleet
-
Woking
15:00
FC Halifax
-
Harrogate
15:00
Gateshead
-
Colne
15:00
Haringey
-
Yeovil
15:00
Hartlepool
-
Brackley Town
15:00
Havant and W
-
Dulwich Hamlet
15:00
Hayes and Yeading
-
Poole
15:00
Hednesford
-
Boston Utd
15:00
Maidenhead
-
Wealdstone
15:00
Maidstone
-
Kings Langley
15:00
Notts Co
-
Belper Town
15:00
Oxford City
-
Margate
15:00
Royston
-
Maldon and Tiptree
15:00
Southport
-
Altrincham
15:00
Sutton
-
Billericay
15:00
Tamworth
-
Darlington
15:00
Torquay
-
Boreham Wood
15:00
Welling
-
Eastleigh
15:00
Weymouth
-
Dover
15:00
Whitby
-
Stourbridge
15:00
Whyteleafe
-
Chippenham
17:20
York
-
Stockport
15:00
Nantwich
-
King’s Lynn
englandEngland: League One
15:00
AFC Wimbledon
-
Portsmouth
15:00
Bolton
-
Rochdale
15:00
Doncaster
-
Bristol Rovers
15:00
Fleetwood
-
Burton
15:00
Gillingham
-
Peterborough
15:00
MK Dons
-
Coventry
15:00
Rotherham
-
Oxford Utd
15:00
Wycombe
-
Sunderland
englandEngland: League Two
15:00
Bradford City
-
Crawley
15:00
Cambridge Utd
-
Exeter
15:00
Colchester
-
Morecambe
15:00
Crewe
-
Swindon
15:00
Forest Green
-
Mansfield
15:00
Grimsby
-
Leyton Orient
15:00
Newport Co
-
Scunthorpe
15:00
Northampton
-
Salford
15:00
Oldham
-
Macclesfield
15:00
Plymouth
-
Carlisle
15:00
Port Vale
-
Stevenage
15:00
Walsall
-
Cheltenham
englandEngland: National League North
15:00
AFC Telford
-
Guiseley
15:00
Alfreton
-
Farsley
15:00
Blyth
-
Chester
Postp.
Brackley Town
-
Spennymoor
15:00
Gloucester
-
Bradford PA
Postp.
Kettering
-
Altrincham
Postp.
Billericay
-
Wealdstone
Postp.
Chippenham
-
Hemel Hempstead
15:00
Concord
-
Hungerford
15:00
St. Albans
-
Bath
15:00
Tonbridge
-
Chelmsford
Postp.
King’s Lynn
-
Leamington
englandEngland: Npl Premier Division
15:00
Ashton Utd
-
Gainsborough
15:00
Atherton
-
FC United
15:00
Bamber Bridge
-
Scarborough
15:00
Basford
-
Stafford
Postp.
Basford
-
Nantwich
15:00
Buxton
-
Witton
15:00
Hyde
-
Morpeth
15:00
Mickleover
-
Lancaster
15:00
Radcliffe
-
Matlock
15:00
South Shields
-
Grantham
Postp.
Stafford
-
Whitby
15:00
Warrington
-
Stalybridge
Postp.
Bowers and Pitsea
-
Corinthian-Casuals
15:00
Enfield Town
-
Cheshunt
15:00
Folkestone
-
Bognor Regis
15:00
Horsham FC
-
Merstham
15:00
Leatherhead
-
Hornchurch
15:00
Lewes
-
Cray
15:00
Worthing
-
Brightlingsea
englandEngland: Premier League
12:30
Everton
-
West Ham
15:00
Aston Villa
-
Brighton
15:00
Bournemouth
-
Norwich
15:00
Chelsea
-
Newcastle
15:00
Leicester
-
Burnley
15:00
Tottenham
-
Watford
15:00
Wolves
-
Southampton
17:30
Crystal Palace
-
Manchester City
englandEngland: Premier League 2
13:00
Manchester City U23
-
Brighton U23
estoniaEstonia: Esiliiga
11:00
Rakvere
-
Legion
17:00
Parnu JK Vaprus
-
Tartu Welco
estoniaEstonia: Meistriliiga
11:00
Levadia
-
Kuressaare
11:00
Paide
-
Tallinna Kalev
14:00
Narva
-
Maardu
finlandFinland: Kakkonen Group B - Winners Stage
12:00
Espoo
-
Gnistan
12:00
JBK
-
SJK Akatemia
finlandFinland: Veikkausliiga - Championship Group
13:00
Honka
-
Mariehamn
13:00
Ilves
-
HJK
13:00
Inter Turku
-
KuPS
13:00
HIFK
-
Rovaniemi
13:00
KPV Kokkola
-
VPS
13:00
SJK
-
Lahti
franceFrance: Ligue 1
16:30
Lyon
-
Dijon
19:00
Angers
-
Brest
19:00
Metz
-
Nantes
19:00
Nimes
-
Amiens
19:00
Reims
-
Montpellier
19:00
Toulouse
-
Lille
franceFrance: Ligue 2
14:00
Le Havre
-
Lorient
georgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga
12:00
Torpedo Kutaisi
-
Saburtalo Tbilisi
15:00
Dinamo Tbilisi
-
Lokomotiv Tbilisi
germanyGermany: 2. Bundesliga
12:00
Regensburg
-
Sandhausen
12:00
St. Pauli
-
Darmstadt
12:00
Wehen
-
Heidenheim
germanyGermany: 3. Liga
13:00
Braunschweig
-
Unterhaching
13:00
Ingolstadt
-
Chemnitzer
13:00
Magdeburg
-
Hansa Rostock
13:00
Mannheim
-
Hallescher
13:00
Munich 1860
-
Uerdingen
13:00
Preussen Munster
-
Grossaspach
germanyGermany: Bundesliga
14:30
Augsburg
-
Bayern Munich
14:30
Dusseldorf
-
Mainz
14:30
RB Leipzig
-
Wolfsburg
14:30
Union Berlin
-
Freiburg
14:30
Werder Bremen
-
Hertha Berlin
17:30
Dortmund
-
B. Monchengladbach
gibraltarGibraltar: National League
15:00
Boca Gibraltar
-
Europa Point
17:15
Magpies
-
Mons Calpe
greeceGreece: Football League
13:00
Kalamata
-
Ionikos
14:00
O. Volos
-
Thesprotos
greeceGreece: Gamma Ethniki - Group 1
14:00
Orfeas Xanthi
-
Kilkisiakos
14:00
Iraklis Larissa
-
Atalanti
greeceGreece: Super League
17:30
Olympiacos Piraeus
-
OFI Crete
18:00
Panetolikos
-
AEL Larissa
guatemalaGuatemala: Liga Nacional - Apertura
18:00
Siquinala
-
Sanarate
hong_kongHong Kong: Premier League
07:30
Guangzhou RandF
-
Yuen Long
07:30
Tai Po
-
Kitchee
hungaryHungary: Otp Bank Liga
16:00
Debrecen
-
DVTK
16:00
Kaposvar
-
Kisvarda
16:00
Mezokovesd-Zsory
-
MOL Fehervar
16:00
Puskas Academy
-
Paks
16:00
Zalaegerszegi
-
Honved
18:30
Ferencvaros
-
Ujpest
indonesiaIndonesia: Liga 1
12:30
TIRA Persikabo
-
Bhayangkara Utd
irelandIreland: Premier Division
19:45
Sligo Rovers
-
Derry City
israelIsrael: Ligat Ha Al
16:00
Hapoel Tel Aviv
-
Hapoel Kfar Saba
17:00
Hapoel Hadera
-
Netanya
17:00
H. Beer Sheva
-
Shmona
18:30
Nes Tziona
-
Beitar Jerusalem
italyItaly: Serie A
14:00
Lazio
-
Atalanta
17:00
Napoli
-
Verona
19:45
Juventus
-
Bologna
italyItaly: Serie B
14:00
Entella
-
Trapani
14:00
Juve Stabia
-
Pordenone
14:00
Pescara
-
Spezia
14:00
Venezia
-
Salernitana
17:00
Benevento
-
Perugia
italyItaly: Serie C - Group A
14:00
Pianese
-
Monza
14:00
Pro Patria
-
Pro Vercelli
19:45
Arezzo
-
Alessandria
italyItaly: Serie C - Group B
14:00
Sudtirol
-
Gubbio
17:30
Ravenna
-
ArzignanoChiampo
19:45
Sambenedettese
-
Virtus Verona
italyItaly: Serie C - Group C
15:00
Picerno
-
Virtus Francavilla
17:30
Viterbese
-
Rende
japanJapan: J1 League
HT
Kobe
0 - 3
FC Tokyo
06:00
G-Osaka
-
Kawasaki Frontale
06:00
Nagoya
-
Vegalta Sendai
06:00
Shimizu
-
Hiroshima
06:00
Yokohama M.
-
Shonan
07:00
Iwata
-
Sagan Tosu
japanJapan: J2 League
06:00
Avispa Fukuoka
-
Albirex Niigata
06:00
Kyoto
-
Yokohama
07:00
Verdy
-
Kofu
08:00
Omiya Ardija
-
Tokushima
kazakhstanKazakhstan: Premier League
11:00
Atyrau
-
Zhetysu Taldykorgan
11:00
Ertis Pavlodar
-
Kaisar Kyzylorda
kenyaKenya: Premier League
08:00
Tusker
-
Sony Sugar
12:00
Wazito
-
Kakamega Homeboyz
13:00
Bandari
-
Chemelil
13:00
Kisumu All-Stars
-
Mathare Utd.
13:00
Nzoia Sugar
-
Sofapaka
13:00
Ulinzi Stars
-
Kenya CB
13:00
Zoo
-
Posta Rangers
14:15
Leopards
-
Western Stima
kosovoKosovo: Superliga
13:00
Flamurtari
-
Drenica
kuwaitKuwait: Premier League
15:45
Al Kuwait
-
Al Tadamon
18:00
Al Sahel
-
Al Qadisiya
latviaLatvia: Optibet Virsliga
12:00
Ventspils
-
Riga FC
14:00
RFS
-
BFC Daugavpils
lithuaniaLithuania: A Lyga
11:00
Riteriai
-
Kauno Zalgiris
15:00
FK Panevezys
-
Atlantas
Awarded
Zalgiris
-
Stumbras
lithuaniaLithuania: I Lyga
13:00
Banga
-
Kupiskis
luxembourgLuxembourg: National Division
17:30
Differdange
-
Niedercorn
malaysiaMalaysia: Malaysia Cup - Play Offs
14:00
Johor DT
-
Selangor
14:00
Kedah
-
Pahang
maltaMalta: Premier League
14:00
Sirens
-
Floriana
16:15
Birkirkara
-
Gzira
mexicoMexico: Ascenso Mx - Apertura
FT
Zacatecas Mineros
2 - 1
Leones Negros
FT
Venados
2 - 4
Tampico Madero
mexicoMexico: Liga Mx - Apertura
FT
Puebla
0 - 1
Atlas
FT
Veracruz
1 - 3
U.A.N.L.- Tigres
FT
Santos Laguna
4 - 1
Club Tijuana
23:00
Cruz Azul
-
Monarcas
mexicoMexico: Liga Premier Serie A
FT
Mineros de Fresnillo
2 - 3
Murcielagos
moldovaMoldova: Divizia Nationala
12:00
Dinamo-Auto
-
Zimbru Chisinau
14:00
Milsami
-
Sheriff Tiraspol
montenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga
16:00
FK Podgorica
-
Grbalj
13:30
Iskra
-
Sutjeska
12:30
Kom Podgorica
-
Buducnost
12:30
Rudar
-
Titograd
12:30
Zeta
-
OFK Petrovac
moroccoMorocco: Botola Pro
Postp.
Berkane
-
IR Tanger
Postp.
FAR Rabat
-
Difaa El Jadidi
Postp.
Khemis Zemamra
-
Rapide Oued Zem
Postp.
Moghreb Tetouan
-
Olympique de Safi
Postp.
Mouloudia Oujda
-
Youssoufia Berrechid
Postp.
Olympique Khouribga
-
Wydad
Postp.
Raja Beni Mellal
-
FUS Rabat
Postp.
Raja Casablanca
-
Hassania Agadir
hollandNetherlands: Eredivisie
17:30
AZ Alkmaar
-
Heerenveen
17:30
Waalwijk
-
Ajax
18:45
Twente
-
Willem II
19:45
Utrecht
-
PSV
19:45
Venlo
-
Vitesse
hollandNetherlands: Knvb Beker
13:30
FC s-Gravenzande
-
SteDoCo
nicaraguaNicaragua: Liga Primera - Apertura
22:30
Juventus Managua
-
Jalapa
north_macedoniaNorth Macedonia: 1. Mfl
13:30
Borec
-
Shkupi
13:30
Makedonija GP
-
Vardar
13:30
Rabotnicki
-
Struga Trim and Lum
13:30
Sileks
-
Renova
northern_irelandNorthern Ireland: Nifl Championship
15:00
Ballinamallard
-
HandW Welders
15:00
Ballyclare
-
Ards
15:00
Dundela
-
Loughgall
15:00
Knockbreda
-
Queens Univ.
15:00
Portadown
-
Dergview
15:00
PSNI
-
Newry City
northern_irelandNorthern Ireland: Nifl Premiership
15:00
Carrick Rangers
-
Dungannon
15:00
Crusaders
-
Coleraine
15:00
Institute
-
Cliftonville
15:00
Linfield
-
Ballymena
15:00
Warrenpoint
-
Glenavon
norwayNorway: Eliteserien
17:00
Kristiansund
-
Rosenborg
19:30
Valerenga
-
Stabaek
norwayNorway: Obos-Ligaen
14:30
Kongsvinger
-
Ham-Kam
panamaPanama: Lpf - Apertura
FT
San Francisco
2 - 1
Independiente
22:00
Miguelito
-
Chiriqui
paraguayParaguay: Division Intermedia
13:00
12 de Octubre
-
Ovetense FC
paraguayParaguay: Primera Division - Clausura
FT
Nacional Asuncion
0 - 0
Diaz
22:10
Libertad Asuncion
-
Sol de America
peruPeru: Liga 1 - Clausura
FT
Alianza Lima
2 - 2
Carlos Mannucci
21:30
Ayacucho
-
Union Comercio
23:45
AD Cantolao
-
Garcilaso
philippinesPhilippines: Pfl
08:30
Global FC
-
Stallion
09:00
Kaya
-
Ceres
12:00
Green Archers
-
Philippine Air Force
09:00
Kaya
-
Ceres
polandPoland: Division 1
16:00
Ol. Grudziadz
-
Radomiak Radom
16:45
Warta Poznan
-
Zaglebie Sosnowiec
17:00
Podbeskidzie
-
GKS Jastrzebie
18:00
Termalica B-B.
-
GKS Belchatow
polandPoland: Ekstraklasa
14:00
Korona Kielce
-
Plock
16:30
Legia
-
Lech Poznan
19:00
Jagiellonia
-
Cracovia
portugalPortugal: Taça De Portugal
11:15
Condeixa
-
Rio Ave
14:00
Sintra
-
Guimaraes
15:00
Academico Viseu
-
Real SC
15:00
Amora
-
Sanjoanense
15:00
Fabril do Barreiro
-
Moreirense
15:00
Louletano
-
Ferreira
15:00
Pevidem
-
Belenenses
15:00
SC Espinho
-
Vilafranquense
16:00
Penafiel
-
Gil Vicente
17:00
Feirense
-
Tondela
17:00
SC Farense
-
Aves
18:00
Academica
-
Portimonense
18:45
Coimbroes
-
FC Porto
20:45
Leca
-
Braga
qatarQatar: Qsl
15:25
Al Rayyan
-
Qatar SC
15:25
Al Sailiya
-
Al Wakra
17:35
Al Ahli Doha
-
Al-Shahaniya
romaniaRomania: Liga 1
18:30
CFR Cluj
-
U Craiova
romaniaRomania: Liga 2
09:00
Calarasi
-
Turnu Magurele
09:00
Metaloglobus
-
CSM Resita
09:00
SCM Gloria
-
Viitorul Tg. Jiu
09:00
Sportul Snagov
-
Pandurii
09:30
Petrolul
-
Concordia
14:00
Csikszereda M. Ciuc
-
FC Rapid Bucuresti
russiaRussia: Fnl
07:00
Luch
-
Yenisey
07:00
SKA Khabarovsk
-
Tomsk
13:00
Kursk
-
Tekstilshtik
13:00
M. Saransk
-
Krasnodar 2
13:00
Nizhny Novgorod
-
FK Chimki Moskovska oblast
15:00
Armavir
-
R. Volgograd
15:00
FK Chayka
-
Spartak Moscow 2
15:00
F. Voronezh
-
Shinnik Yaroslavl
16:00
Baltika
-
Neftekhimik
16:00
T. Moscow
-
Chertanovo M.
russiaRussia: Premier League
12:00
Tambov
-
Ural
14:30
Spartak Moscow
-
Rubin Kazan
17:00
Zenit
-
FK Rostov
san_marinoSan Marino: Campionato Sammarinese - First Stage
14:00
Cailungo
-
Cosmos
14:00
Tre Penne
-
Fiorentino
14:00
Virtus
-
Libertas
saudiarabiaSaudi Arabia: Saudi Professional League
16:05
Al-Shabab
-
Al-Ettifaq
16:10
Al-Raed
-
Al-Nassr
18:00
Al Wehda
-
Al-Ittihad FC
scotlandScotland: Championship
15:00
Arbroath
-
Morton
15:00
Dundee FC
-
Partick Thistle
15:00
Dunfermline
-
Ayr
15:00
Inverness
-
Alloa
15:00
Queen of South
-
Dundee Utd
scotlandScotland: League One
15:00
Airdrieonians
-
Montrose
15:00
Clyde
-
Raith
15:00
East Fife
-
Forfar Athletic
15:00
Falkirk
-
Peterhead
15:00
Stranraer
-
Dumbarton
scotlandScotland: Premiership
15:00
Celtic
-
Ross County
15:00
Hamilton
-
Hibernian
15:00
Kilmarnock
-
Livingston
15:00
Motherwell
-
Aberdeen
15:00
St. Mirren
-
St Johnstone
scotlandScotland: Scottish Cup
14:30
Auchinleck Talbot
-
Cove Rangers
14:30
Penicuik
-
Stenhousemuir
15:00
Albion Rovers
-
Fort William
15:00
Annan
-
Brechin
15:00
Clachnacuddin
-
Brora Rangers
15:00
Cowdenbeath
-
Broxburn Athletic
15:00
East Kilbride
-
Gretna 2008
15:00
Elgin City
-
Berwick
15:00
Formartine Utd
-
Gala Fairydean
15:00
Lochee United
-
BSC Glasgow
15:00
Rothes
-
Inverurie Loco Works
15:00
Spartans
-
Queen s Park
15:00
Stirling
-
Strathspey Thistle
serbiaSerbia: Super Liga
14:00
Mladost
-
Partizan
17:00
FK Vozdovac
-
Macva
17:00
Javor
-
Backa Topola
17:00
Proleter
-
Radnik
17:00
Radnicki Nis
-
Napredak
17:00
Sp. Subotica
-
FK Indjija
17:00
Javor
-
Backa Topola
singaporeSingapore: Singapore Cup
10:30
Balestier Khalsa
-
Tampines
10:30
Geylang
-
Albirex Niigata
10:30
Warriors
-
Home Utd
10:30
Hougang
-
DPMM
slovakiaSlovakia: 2. Liga
13:30
Banska Bystrica
-
Trebisov
13:30
Dubnica
-
Petrzalka
13:30
FC Kosice
-
Slovan Bratislava B
13:30
Komarno
-
Bardejov
13:30
L. Mikulas
-
Zilina B
slovakiaSlovakia: Fortuna Liga
16:00
Nitra
-
Ruzomberok
16:00
Sered
-
Trnava
16:00
Slovan Bratislava
-
Pohronie
16:00
Zilina
-
Michalovce
sloveniaSlovenia: Prva Liga
13:30
Mura
-
Triglav
15:45
O. Ljubljana
-
Rudar
17:45
Celje
-
Domzale
15:45
O. Ljubljana
-
Rudar
southafricaSouth Africa: Gladafrica Championship
14:00
Swallows
-
Ajax Cape Town
14:30
Free State Stars
-
Cape Umoya United
14:30
Pretoria U.
-
Mbombela
14:30
Royal Eagles
-
Uthongathi
14:30
Steenberg United
-
Tshakhuma
14:30
TS Sporting
-
Jomo Cosmos
southafricaSouth Africa: Telkom Knockout
14:00
Cape Town City
-
Kaizer Chiefs
14:00
Golden Arrows
-
Polokwane
17:00
Orlando Pirates
-
Stellenbosch
19:15
Supersport Utd
-
Baroka
south_koreaSouth Korea: K League 1 - Relegation Group
live
Suwon Bluewings
0 - 0
Gyeongnam
08:00
Seongnam
-
Incheon
10:00
Sangju Sangmu
-
Jeju Utd
south_koreaSouth Korea: K League 2
HT
Gwangju FC
3 - 0
Anyang
07:00
Jeonnam
-
Bucheon FC 1995
09:00
Asan Mugunghwa
-
Daejeon
spainSpain: Laliga
12:00
Eibar
-
Barcelona
15:00
Atl. Madrid
-
Valencia
17:30
Getafe
-
Leganes
20:00
Mallorca
-
Real Madrid
spainSpain: Laliga2
15:00
Alcorcon
-
Almeria
15:00
Ponferradina
-
Numancia
17:00
Elche
-
Gijon
17:00
Lugo
-
Huesca
19:00
Extremadura UD
-
Rayo Vallecano
swedenSweden: Allsvenskan
12:30
Helsingborg
-
Hacken
15:00
Ostersunds
-
Sirius
swedenSweden: Division 1 - Norra
13:00
Forward
-
Gefle
14:00
Sandvikens
-
Nykopings
15:00
Linkoping City
-
Karlslunds
15:00
Sylvia
-
Carlstad
swedenSweden: Division 1 - Södra
13:00
Tvaakers
-
Lunds
14:00
Ljungskile
-
Oddevold
14:00
Oskarshamns
-
Torns
15:00
Atvidabergs
-
Lindome
15:00
Skovde AIK
-
Utsiktens
swedenSweden: Division 2 - Promotion Group
13:00
Grebbestads
-
Olympic
swedenSweden: Superettan
12:30
GAIS
-
Varbergs
15:00
Brommapojkarna
-
Dalkurd
15:00
Vasteras SK
-
Mjallby
switzerlandSwitzerland: Challenge League
16:00
Chiasso
-
Kriens
16:00
Lausanne Ouchy
-
Wil
17:00
Winterthur
-
Vaduz
18:00
Schaffhausen
-
Grasshoppers
switzerlandSwitzerland: Promotion League
15:00
Basel II
-
Stade Nyonnais
15:00
Bavois
-
Koniz
15:00
Breitenrain
-
Sion II
15:00
Bruhl
-
Yverdon
15:00
Cham
-
Bellinzona
16:00
Etoile-Carouge
-
Zurich II
16:00
Rapperswil
-
YF Juventus
switzerlandSwitzerland: Super League
18:00
Basel
-
Thun
18:00
Young Boys
-
Xamax
turkeyTurkey: 1. Lig
12:00
Hatayspor
-
Adana Demirspor
14:30
Bursaspor
-
Umraniyespor
17:00
Menemen Bld.
-
Erzurum BB
turkeyTurkey: 2. Lig White Group
12:30
Hacettepe
-
H.Trabzon
13:00
Manisa FK
-
Pendikspor
13:00
Sancaktepe
-
Sariyer
turkeyTurkey: Super Lig
13:00
Antalyaspor
-
Genclerbirligi
15:30
Basaksehir
-
Goztepe
15:30
Trabzonspor
-
Gaziantep
18:00
Ankaragucu
-
Besiktas
ukraineUkraine: Persha Liga
12:00
Ahrobiznes Volochysk
-
Ch. Odessa
13:00
Balkany
-
Kremin
13:00
Cherkashchyna
-
Prykarpattya
13:00
Hirnyk-Sport
-
Volyn Lutsk
13:00
Minaj
-
Kramatorsk
14:30
Metalist 1925
-
Obolon Brovar Kyjev
ukraineUkraine: Premier League
12:00
Karpaty
-
Lviv
15:00
FK Zorya Luhansk
-
Desna
united_arab_emiratesUnited Arab Emirates: Uae League
15:30
Al Ain
-
Hatta
15:30
Al Wahda
-
Al Nasr
15:30
Khorfakkan
-
Al Jazira
15:30
Shabab Al-Ahli Dubai
-
Bani Yas
18:00
Al Wasl
-
Al Sharjah
uruguayUruguay: Primera Division - Clausura
20:00
Fenix
-
Plaza Colonia
20:00
Progreso
-
Danubio
23:00
Nacional
-
CA Cerro
20:00
Fenix
-
Plaza Colonia
uruguayUruguay: Segunda Division
14:00
Albion
-
Villa Espanola
20:00
Atenas
-
Cerrito
14:00
Bella Vista
-
CA Torque
14:00
Central Esp.
-
Villa Teresa
14:00
Maldonado
-
Tacuarembo
14:00
Sud America
-
Rentistas
usaUsa: Mls - Play Offs
18:00
Atlanta United
-
New England Revolution
20:30
Seattle Sounders
-
FC Dallas
23:00
Toronto FC
-
DC United
usaUsa: Usl Championship
FT
Rio Grande
2 - 1
Portland 2
FT
Phoenix Rising
3 - 1
Oklahoma City Energy
20:00
Real Monarchs
-
Sacramento Republic
21:00
Tulsa Roughnecks
-
Reno
uzbekistanUzbekistan: Super League
11:15
Termez Surkhon
-
Navbahor Namangan
12:30
Din. Samarkand
-
Pakhtakor
12:30
Lok. Tashkent
-
Buxoro
13:30
Nasaf Qarshi
-
Andijan
venezuelaVenezuela: Primera Division - Clausura
22:00
Aragua
-
Lara
22:00
Monagas
-
Estudiantes Caracas
venezuelaVenezuela: Segunda Division - Clausura - Play Offs
20:00
Hermanos Colmenares
-
Titanes
20:30
Furrial
-
El Vigia
20:30
Universidad Central
-
Angostura
20:30
Yaracuyanos
-
Petroleros de Anzoategui
vietnamVietnam: V.League 1
11:00
Da Nang
-
Binh Duong
11:00
Hanoi FC
-
BHTS Quang Nam
11:00
Ho Chi Minh
-
Gia Lai
11:00
Khanh Hoa
-
Sai Gon FC
11:00
Nam Dinh
-
Hai Phong
11:00
Song Lam Nghe An
-
Than Quang Ninh
11:00
Thanh Hoa
-
The Cong
walesWales: Fa Cup
14:00
Aberbargoed
-
Aberaeron
14:00
Afan Lido
-
Monmouth
14:00
Ammanford
-
Cardiff Draconians
14:00
Bangor 1876
-
Penycae
14:00
Briton Ferry
-
Undy
14:00
Cefn Cribwr
-
Tredegar Town
14:00
Coedpoeth
-
Gresford
14:00
Conwy Borough
-
Ruthin
14:00
Corwen
-
Colwyn Bay
14:00
Croesyceiliog
-
Abergavenny Town
14:00
Cwmaman Institute
-
STM Sports
14:00
Cwmbran Celtic
-
Pontardawe
14:00
Flint
-
Four Crosses
14:00
Garden Village
-
Goytre Utd
14:00
Greenfield
-
Caersws FC
14:00
Guilsfield
-
Brymbo
14:00
Haverfordwest
-
Penlan Club
14:00
Holywell
-
Llandudno
14:00
Llanberis
-
Porthmadog
14:00
Llanelli
-
Cwmamman United
14:00
Llanrhaeadr
-
Prestatyn
14:00
Llanrug
-
Aberffraw
14:00
Llantwit Major
-
Llandrindod
14:00
Nantlle Vale FC
-
Rhydymwyn
14:00
Nefyn United
-
Bangor City
14:00
Penrhyncoch
-
Cardiff Corries
14:00
Pontypridd
-
Caerau Ely
14:00
Prestatyn Sports
-
Queens Park
14:00
Rhyl
-
Llangefni
14:00
Trefelin
-
Llanidloes
14:00
Waterloo
-
Mold Alexandra
walesWales: Premier League
14:30
Airbus
-
Newtown
14:30
Bala
-
Barry
14:30
Cardiff Metropolitan
-
Connahs Q.
14:30
Penybont
-
TNS
worldWorld: Club Friendly
14:00
Abahani Chittagong
-
TC Sports Club